Jagoda kamczacka

100% Jagoda kamczacka (Lonicera kamtschatica), suszona powietrzem zachowuje swoje właściwości, jest bogata w przeciwutleniacze i witaminy. Bez cukru i bez sztucznych dodatków, takich jak glutaminian, środki barwiące i środki konserwujące. Nie dodano żadnych wypełniaczy, soli, dekstrozy, skrobi ani cukru. 8 kilogramów świeżych jagód daje około 1 kg suchych jagód.

Uprawa ekologiczna bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów chemicznych. Nasze jagody są zbierane ręcznie i sortowane. Owoce są suszone lekko ogrzanym powietrzem, dzięki czemu są wysokiej jakości. Zapach, kolor i wartościowe witaminy są optymalnie zachowane. Suszone jagody są pakowane w praktyczne strunowe torebki.

Nasze jagody charakteryzują się typowym słodko-kwaśnym smakiem ze zdecydowanym aromatem, idealnie nadają się jako dodatek do musli, jogurtów, twarogów, koktajli mlecznych lub jako przekąska między posiłkami.

Jagody kamczackie mają cudowne właściwości na ogólne samopoczucie człowieka, wpływają korzystnie na wzrok, skórę, podnoszą odporność, są silnym antyutleniaczem.

W 100 gramach świeżych jagód kamczackich znajduje się: *
Energia: 37 kcal
Witamina B1 i B2: 0,03 mg
Witamina B6: 0,07 mg
Witamina E: 2,7 mg
Witamina A: 5,7 μg
Witamina C: 22 mg
Tłuszcz: 0,5 g
Białko: 0,7 g
Żelazo: 0,9 mg
Magnez: 2 mg
Błonnik: 4,9 g
Węglowodany: 6,1 g
Wapń: 10 mg
Potas: 78 mg
Niacyna: 0,4 mg
W 100 gramach suszonych jagód kamczackich znajduje się: *
Energia: 1000 kJ / 239 kcal
Tłuszcz: 3,7 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,0 g
Węglowodany: 35,9 g
w tym cukier: 25,5 g
Białko: 3,7 g
Sól: 0,0 g
Jednostka chlebowa: 3.2 BE
* Podane wartości są wartościami średnimi i mogą się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych w roku uprawy.

Działanie i stosowanie *

Jagody zawsze były częścią kultury żywności Indian Ameryki Północnej i rdzennej ludności północnej półkuli, którzy mieszkają w strefie koła pod-biegunowego czyli tereny tundry i tajgi. W dzisiejszej medycynie ludowej owoce są zalecane w chorobach niedoboru witamin, gdy osłabiony po zimowym czasie organizm człowieka potrzebuje kwasu askorbinowego. Wykazują one dużą skuteczność w stosunku do niszczenia wolnych rodników. Silne przeciwutleniacze stabilizują kolagen, czyli podstawę wszystkich tkanek, chronią przed ślepotą, chorobami serca, chorobami żołądka, wątroby i pęcherzyka żółciowego, żylakami i przeciwdziałają rozwojowi raka.

Syberyjskie jagody są uważane za żywność dla mózgu, ich potencjał przeciwnowotworowy i przeciw chorobie Alzheimera stawia jagody na wysokim miejscu jeśli chodzi o ich skuteczność. Ich przeciwzapalne i przeciwutleniające substancje są skuteczne wobec komórek nowotworowych, zmniejszają zawartość tłuszczu we krwi, ochronią siatkówkę oka oraz związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej i są bardzo skuteczne w zwalczaniu zakażeń dróg moczowych, według ostatnich doniesień naukowych.

Sok z jagód pomaga w leczeniu chorób grzybiczych i owrzodzeniach, a wywar z liści i kwiatów - oczu, gardła i chorób skóry. W preparatach medycyny tybetańskiej wywar z kory syberyjskich jagód jest przepisywany jako lekarstwo na bóle głowy, reumatyzm, artretyzm i silne bóle brzucha.

W przypadku chorób oczu jest używany napar z kwiatów. Do leczenia ran robi się napar z pokruszonych liści i posiada on właściwości anty-zakaźne. Napar z młodych pędów, które są pobierane są w okresie kwitnienia stosuje się jako środek moczopędny i środek przeciwko utracie włosów. Jagody są bezpieczne do jedzenia świeże i suszone, jak również w formie różnego rodzaju preparatów, idealny dodatek do ciast, lodów, jogurtów, kompotów, aromatyczne soki i wina. Dzięki swojej wysokiej zawartości pektyn (2%) ma dobre żelowanie, jagody są idealne do Musów, dżemów i na konfitury.

Ciemny czerwony sok jest również dobry jako barwnik do innych soków i żywności. Suszone owoce zachowują wszystkie cenne właściwości. Są również idealne do zamrażania.

* Informacje zawarte na stronie nie są informacjami ani zaleceniami medycznymi.

Ceny i wysyłka

© EKOROLNIK. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk