Borowiki suszone

Nasze borowiki rosną w naturalnych warunkach leśnych. Grzyby zbierane są ręcznie, po selekcji są suszone lekko ogrzanym powietrzem. Nasze grzyby są bez dodatku cukru, soli i bez sztucznych dodatków, takich jak glutaminian polepszający smak, bez środków barwiących i środków konserwujących. Potrzebujemy około 8 kg świeżych grzybów na 1 kg suszonych. Pakowane są w torebki, które zachowują smak i przede wszystkim aromat suszonych grzybów.

Gwarancja: grzyby przed wysyłką są atestowane przez grzyboznawcę ze świadectwem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Informacja żywieniowa dla 100g suszonych borowików:
Wartość kaloryczna: 623 kJ / 149 kcal
Tłuszcz: 3,02 g
Nasycone kwasy tłuszczowe: 0,76 g
Węglowodany: 4,00 g
w tym cukry: 0,70 g
Białko: 28,56 g
Sól naturalna: 0,27 g
* Podane wartości są wartościami średnimi i mogą się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych w roku uprawy.

Sposób przygotowania suszonych borowików do wykorzystania w różnych potrawach

Suszone borowiki są produktem o wysoko aromatycznym zapachu i lekko orzechowym smaku. Nadają się szczególnie do potraw z ryżu, makaronu, na sosy, zupy, sałatki i do dań mięsnych.

Wysuszone grzyby zalewamy gorącą wodą i namaczamy przez około 60 min. Następnie przecedzamy grzyby i wodę w której moczyły się możemy odzyskać przelewając ją przez filtr do kawy, w takiej wodzie gotujemy nasze borowiki około 40 min. Teraz możemy przygotować nasze ulubione danie z borowików.

Ceny i wysyłka

© EKOROLNIK. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk