Bawoły wodne

Sprzedaż żywych zwierząt

Zwierzęta z naszego stada są dostępne w stałej sprzedaży.

Mini stado
Ceny od 12 000 PLN.

Stada mini są często wykorzystywane w mokrych obszarach, takich jak bagna, moczary, wilgotne łąki wzdłuż jezior, stawy i rzeki w celu ochrony krajobrazu. Zwierzęta potrzebują stałego dostępu do wody w celu kąpieli i oczywiście do picia. Wymagane jest również zadaszone schronienie dla ochrony przed deszczem i wiatrem. Mini stado składa się z:

Matka krowy, 3-9 lat.
Ceny od 3500 PLN.

Byki, 1,5 - 3 lata.
Ceny od 3000 PLN.

Cielęta, od 6 miesięcy.
Ceny od 1200 PLN.

Więcej informacji: www.bawolywodne.pl


Zdrowa dieta z mięsem bawolim

Co sprawia, że ​​nasze mięso bawole jest tak zdrowe?

Jesteśmy przeciwnikami hodowli przemysłowej! Dlatego nasze bawoły wodne żyją w stadzie na wolnym wybiegu przez cały rok i blisko natury na świeżym powietrzu. Hodowane są bez antybiotyków, hormonów czy przemysłowo skoncentrowanej paszy. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni zwierzęta żywią się wyłącznie świeżą trawą, ziołami i kwiatami. W czasie zimy nasze zwierzęta karmione są wyłącznie sianem. Bawoły wodne z natury są zdrowymi i wytrzymałymi zwierzętami.

Nasze zwierzęta osiągają masę ubojową w wieku około dwóch i pół roku. Transport zwierząt do rzeźni jest w wielu przypadkach bolesny dla zwierząt i powoduje pogorszenie jakości mięsa, ponieważ zwierzęta wytwarzają wiele hormonów stresu (np. adrenalina). My zrezygnowaliśmy z takiej metody. Za zgodą Urzędu Weterynarii i w obecności weterynarza, nasze bawoły są odstrzelone w ich zwykłym środowisku na pastwisku przez wykwalifikowanego myśliwego. Następnie tusza jest transportowana do rzeźni, gdzie mięso jest badane i przetwarzane. Nasze mięso pochodzi od zwierząt, które nie znają strachu, bólu, ani problemów z transportem dlatego są wolne od hormonów stresu oraz cierpienia.

Mięso bawole powinno być integralną częścią twojej diety

Oprócz wyjątkowej delikatności i wyjątkowego smaku, nasze mięso bawole ma właściwości zdrowotne, które są zalecane dla zdrowej i zbilansowanej diety. Wyjątkowo niskie poziomy tłuszczu i cholesterolu. Na przykład 100 g wołowiny zawiera średnio 20% tłuszczu i 82mg cholesterolu. Jeśli porównamy mięso bawole to znajdziemy tylko 1,6% tłuszczu i 36mg cholesterolu. Wieprzowina ma również prawie dwa razy więcej cholesterolu w porównaniu do mięsa bawolego, mianowicie 65mg i dziesięć razy więcej tłuszczu około 15%.

Krótkie informacje dla kucharzy i dla każdego kto lubi wysokiej jakości produkty: mięso bawole jest nośnikiem smaku, a nie tłuszcz jak to jest w przypadku wołowiny. Niska zawartość tłuszczu, bez utraty smaku.

Jeśli chodzi o białko i żelazo to mięso bawole ma bardzo dobre parametry. Wołowina zawiera 21% białka i 0,9% żelaza. Mięso z bawołów zawiera 23% białka i co najmniej 2,1% żelaza. Pod względem kalorii mięso bawole w 100g ma 110 kcal, dużo więcej ma wołowina (280 kcal) i wieprzowina (263 kcal), a nawet mięso z kurczaka (124 kcal).

Tabela wartości odżywczych różnych gatunków mięsa

Składniki/100g * Bawolina Wołowina Wieprzowina Drób Jagnięcina
Białko % 23 21 21 24 23
Tłuszcz % 1,6 20 16 4 12
Cholesterol mg 36 82 65 84 92
Żelazo % 2,1 0,9 0,9 0 0
Kalorie kcal 112 280 263 124 205

* Średnie wartości w 100g mięsa

Sprzedaż mięsa

Nasze produkty sprzedajemy na terenie całej Unii Europejskiej dla handlu mięsnego, hoteli, gastronomii i klientów indywidualnych. Minimalna wielkość zamówienia, którą realizujemy zaczyna się od 2 kg. Wysyłamy nasze towary w opakowaniach termicznych za pośrednictwem kuriera. W przypadku dużych zamówień i po wcześniejszym ustaleniu dostarczamy sami nasz produkt transportem chłodniczym.

Cenniki i dalsze informacje na maila: info.ekorolnik@wp.pl.

© EKOROLNIK. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk